NOBO Isıtma Sistemleri / Enerji Kontrol Sistemleri

ENERJİ KONTROL SİSTEMLERİ

NOBO'nun ısı ve enerji kontrol sistemleri enerjinin kullanımında en uygun verimliliği sağlar.

Enerjinin çok önemli olduğu bu dönemlerde, enerjinin israf edilmesini engelleyip enerji tasarrufu sağlamamıza yardımcı olur. Kontrol sistemi sayesinde geceleri, odaların sık kullanılmadığı zamanlarda ve tam kapasite sıcaklık gerekmeyen vakitlerde kendisini kapatmaya programlayabilirsiniz. Bireysel ve merkezi kontrol sistemleri Nobo ısıtıcıların büyük çoğunluğu ile uyum sağlamaktadır.

ORION 700 DİJİTAL PROGRAMLAYICI

NOBO Isınma Sistemleri ve Orion 700 Birlikteliği

Orion 700 daha önce hiç karşılaşmadığımız bir enerji kontrol sistemi sunuyor. Mekan ısınması konusunda fikirlerinizi tamamen değiştiren Orion 700 modern teknoloji, enerji tasarrufu ve kontrol seçimi ile hayatınızı kolaylaştırıyor.

NOBO ısıtma sistemleri, müteahhitlerin tasarımları ile birebir uygunluğunu kontrol edebilmelerine ve pazarlama sırasında destek alabilmelerine olanak sağlamaktadır. NOBO ev sahiplerine uzun yıllar sorunsuz bir ürün vaat etmektedir.

Modern konutların elektrikli ısıtıcılar ile ısıtılması, yeniden uyarlanması, ticari iç mekan uyarlamaları söz konusu olduğunda, NOBO taleplere göre mükemmel tasarımlı, iyi sonuç veren ısıtıcılar ve kontrol sistemleri geliştirmiştir.Bu sistemler iç mekan dokusunu zenginleştirdiği gibi tüm ticari mekanlarda ve konutlarda sessiz ve ekonomik ısınma sağlamaktadır. Elektronik termostatlar ile donatılmış NOBO ısıtıcılarla tanışmanın tam zamanı.

Orion 700 Taşınabilir Dijital Programlayıcısı ile Kullanılabilen Isıtıcılar;
Seri 8
Cam Radyotörler

Yeni Orion 700 – Benzersiz Kontrol ve Enerji Tasarrufu

Enerji tasarrufunun büyük önem taşımasıyla NOBO; enerji kullanımını azaltan ve en iyi sıcaklığı sunan yeni taşınabilir dijital programlayıcısı Yeni Orion 700'ü geliştirdi.

Kullanımı kolay olan modern Orion 700 teknik açıdan çok becerikli ve modaya çok uygundur.

Bu benzersiz sistem, ışık, kahve makinesi, sıcak su sistemleri, ve zeki ev aletleri gibi elektrikli gereçleri, salon, yatak odası, ve banyolarda otomatik kontrol etme imkanı sağlar.

Özellikler
  • 800 W ile 1600 W çıkış kapasitesi için maksimum 2.4 kW güç
  • Montaj kolaylığı için Model BFH24T (beyaz), BFH24TB (kahverengi) ve BFH24TS (paslanmaz çelik) modellerinde uzaktan şalter paneli bulunmaktadır.
  • Oda ısısının ayarlanması için termostat
  • Ünite açıldığında, yanan neon indikatör
  • Soğuk hava sirkülasyonu için sadece fan opsiyonu
  • Odanızın tasarımına uyması için kahverengi, beyaz veya paslanmaz çelik modellerinin seçimi
  • GSM Bağlantı modülü ile bilgisayardan ve telefondan kumanda seçeneği.
  • Bu tip kontrol sistemleri ve ısıtma ile ilgili olarak gerek Uzman yetkili satıcılarımız gerekse Norveç’teki Uzman mühendis kadromuz her zaman sizin ihtiyaçlarınızı cevaplamaya hazırdır.

Orion 700 kontrol sistemi, NOBO Isıtıcıların içerisine yerleştirilmiş alıcılara gönderdiği radyo sinyalleri ile günlük veya haftalık programlanan ısıtıcıların ayarlarını otomatik yapmanıza yardımcı olur. Bu sayede enerji kullanımında tasarruf sağlayabilirsiniz.

İşletim ve Etki Alanı

Orion 700, alıcılara radyo sinyalleri göndererek ısıtıcıları açma/kapama ya da ısıtıcıları bulundukları ısı derecesinde muhafaza etmektedir. Kullanımı çok kolay olan sistemle birbirinden ayrı 100 mekanı aynı anda kontrol edebilirsiniz.

KONUT VE TİCARİ MEKANLAR İÇİN AKILLI ISITMA ÇÖZÜMLERİ

İki Yönlü İletişim

Alıcılar görevin tamamlandığını radyo dalgalarıyla vericiye bildirir, Orion 700 alıcıların bu sinyallere sürekli cevap verip vermediklerini kontrol eder.

Alıcılar

Seri 8 ısıtıcılarında, alıcılar termostatların içerisindedir. Farklı donanımların kontrolünde kullanılabilecek alıcılar ayrıca mevcuttur. Her alıcının ana makine ile iletişiminde kendi kullandığı özel bir kod sistemi vardır.

Tam Kontrol ve Entegrasyon

Mimarlar ve Yapı uzmanları iç mekanın ya da yapının başlangıç tasarımına çok önem verirler. Tasarım sırasında bütün kullanım alanları değerlendirilir ve en uygun şekilde tasarlanır. Isıtma şekli tasarımın ilk aşamasından itibaren göz önünde bulundurulup mekanın en iyi konforu yakalaması sağlanmaktadır. Detaylar üzerine çalışılan bir projede amaç tasarımın kusursuzluğu ve enerjiyi en iyi şekilde kontrol etmektir. NOBO Isıtma, projeler için en uygun kontrol sistemlerini ve ısıtıcı ürün yelpazesini sizlere sunarak, işinizi zevkli ve kolay hale getirmektedir.

Elektronik kontrollerin kullanımı ile elektrikli ısıtıcıların kapasitesi, herhangi bir enerji kaybı olmadan %0 ile %100 arasında ayarlanabilmektedir. Sadece basit açma/kapama düğmesi bulunan yakıtlı ısıtıcılar, verimsiz ve enerji kayıplarına neden olacağı gibi, kontrol edilmesi de çok daha zordur.

Küresel ısınmaya yol açan gazlarının yayılmasını engellemek için, yapı yönetmeliklerinin tüm standartlarına uyum sağlayan elektrikli ısıtıcıları kullanarak çevreyi korumaya daha yardımcı olabilirsiniz. Kolay kullanımı, tasarruflu enerji kontrolünü ve masrafsız çözümleri NOBO ısıtıcılarda bulabilirsiniz.

Kontrolün Önemi

Enerji tasarrufunun çok önemli olduğu günümüzde, mimarlar ve bilirkişiler yapıların, yapı yönetmelikleri ile uyum içerisinde olmasına önem göstermeliler. Bu yönetmelikler, enerji tasarrufunun devlet tarafından belirlenen hedeflere ulaşılmasının öneminin altını çizmektedir.

Elektrikli ısıtma sistemleri; temiz, güvenli, tehlikesiz, verimli ve ekonomik seçenekler sunar. Kurulum ve diğer masraflar incelendiğinde, elektrikli ısıtma sistemleri diğer ısıtıcılara ciddi anlamda rakip olduğu görülmektedir.